Liitumine

Liitumisest üldiselt

Uue kaasaegse kodu rajamise lahutamatuks osaks on ühisveevärgi olemasolu.  Selleks, et  ühendada uus tarbimiskoht ühisveevärgiga, on vaja esitada liitumistaotlus, mille alusel sõlmime liitumislepingu.

Lepingust tulenevaid õiguseid ja kohustusi reguleerivad vee-ettevõtja ja kliendi vahel tüüptingimused ja õigusaktid.

Ühisveevärgiga liitumine on aeganõudev protsess, võttes vahel aega mitu kuud.

Kinnistute ühisveevärgi ja -kanalisatsiooniga varustamine toimub vastavalt kohaliku omavalitsuse arengukavadele.
Pärnu linna ühisveevärgi ja -kanalisatsiooni arendamise kava aastateks 2022 – 2036

Avalduse edukaks allkirjastamiseks soovitame kasutada Google Chrome brauserit.

Juhised ID-tarkvara paigaldamiseks ja uuendamiseks leiate: ID-tarkvara

Juhime tähelepanu, kui kaevetöid teostatakse projekti alusel, tuleb taotlejal Kaeveloa taotlusse lisada AS Pärnu Vesi poolt väljastatud projekti kooskõlastuse number. Kui projekt on saanud ehitusloa/ehitusteatise, siis kooskõlastuse nr on leitav ehitusloa otsuselt.

Tänava- ja ühendustorustikud on välja ehitatud AS Pärnu Vesi vahenditega, sh Ühtekuuluvusfondi projektide ja Keskkonnaprogrammi kaasrahastamisega ning projektialas on rohkem kui 50% elamumaal asuvaid elamuid, mille ehitusluba on välja antud enne 1999. aasta 22. märtsi.
Liitumistasu 0 eurot
Võimalik lihtsustatud korras liitumine.

Tänavatorustik on välja ehitatud, kuid kinnistu ühendustorustik puudub. Liitumistasu sõltub ühendustorustiku ehitusmaksumusest.

Ühendustorustik on väljaehitatud arendaja poolt.
Liitumistasu arvestatakse vastavalt liitumistasu arvutamise metoodikale.

Detailplaneeringu alusel rajatav arendusala, kus kommunikatsioonid on välja arendamata. Vastavalt ühisveevärgi ja -kanalisatsiooni  seadusele kannab ühisveevärgi ja -kanalisatsiooni rajamise kulud arendaja. Ehitustööd korraldab AS Pärnu Vesi.

Asjaajamise lihtsustamiseks on arendajal võimalik esitada omapoolne ehitaja, kes omab vastavat majandustegevuse registreeringut ja ehituskogemust. Järelevalvet ühisveevärgi ja -kanalisatsiooni rajamisel teostab sellisel juhul AS Pärnu Vesi.

Kliendil, kelle kinnistuni on ühendustorustikud rajatud, on liitumise korraldamiseks kaks võimalust:

  • kinnistu omanik või tema volitatud esindaja korraldab asjaajamise ise
  • AS Pärnu Vesi korraldab asjaajamise tema eest

 Klient korraldab asjaajamise iseAS Pärnu Vesi korraldab asjaajamise - mugavam võimalus
1Kinnistu omanik või tema esindaja tellib tehnilised tingimused projekti koostamiseks (täita kõrvalolev taotlus).Kinnistu omanik või tema esindaja esitab AS-ile Pärnu Vesi ühisveevärgi ja -kanalisatsiooniga tehniliste tingimuste taotluse (täita kõrvalolev taotlus).
2Kinnistu omanik või tema esindaja tellib kinnistusiseste torustike projekteerimise projekteerimisfirmalt.
Projekt edastatakse AS Pärnu Vesi kooskõlastamiseks.
AS Pärnu Vesi kooskõlastab kinnistu omaniku või tema esindajaga kinnistu torustike asukohad, koostab tehnilised tingimused ja lihtsustatud projekti.
Lihtsustatud projekte kinnistusisestele torustikele koostame vaid Pärnu linnas asuvatele kinnistutele (v.a sademeveekanalisatsioon ja drenaaž)
lihtsustatud projekti ei koostata juhul kui:
1. Torustik liitumispunkti ja tarbimiskoha vahel läbib naaberkinnistuid.
2. Kinnistul puudub varasem hoonestus (hakatakse ehitama uut hoonet).
3. Kinnistusisene torustik on rajatud ning soovitatakse ehitist seadustada.
4. Tegemist on kinnistuvälise torustikuga (ühisveevärk ja -kanalisatsioon).
3Kinnistu omanik või tema esindaja esitab Pärnu LV planeerimisosakonnale taotluse ehitisteatise (ehitusloa) saamiseks. AS Pärnu Vesi esitab Pärnu LV planeerimisosakonnale taotluse ehitisteatise (ehitusloa) saamiseks.
4Kinnistu omanik esitab AS-ile Pärnu Vesi liitumise taotluse koos ehitusprojektiga. AS Pärnu Vesi koostab liitumislepingu ja väljastab selle allkirjastamiseks kliendile. Leping on võimalik allkirjastada digitaalselt, paberkandjal või kontoris (Vingi 13 Pärnu). AS Pärnu Vesi saadab Liitujale postiga liitumislepingu, kooskõlastatud lihtsustatud projekti ja tehnilised tingimused.
5Enne kinnistul ehitustöödega alustamist taotleb kinnistu omanik Pärnu LV Taristu-ja ehitusteenistusest kaeveloa (Suur-Sepa tn 16, kabinet 227). Kaeveluba tuleb kooskõlastada eelnevalt AS-iga Pärnu Vesi.Enne kinnistul ehitustöödega alustamist taotleb kinnistu omanik Pärnu LV Taristu-ja ehitusteenistusest kaeveloa (Suur-Sepa tn 16, kabinet 227). Kaeveluba tuleb kooskõlastada eelnevalt AS-iga Pärnu Vesi.
6Kinnistu omanik teostab kinnistul torustike ja veemõõdusõlme ehituse, tellib teostusjoonised majandustegevuse registreeringut omavast maamõõdufirmast ja esitab need kohalikule omavalitsusele.Kinnistu omanik teostab kinnistul torustike ja veemõõdusõlme ehituse, tellib teostusjoonised majandustegevuse registreeringut omavast maamõõdufirmast ja esitab need kohalikule omavalitsusele.
7Kinnistuomanik esitab avalduse teenuslepingu sõlmimiseks ja tellib klienditeenindusest veearvesti paigalduse (veearvesti AS-i Pärnu Vesi poolt).Kinnistuomanik esitab avalduse teenuslepingu sõlmimiseks ja tellib klienditeenindusest veearvesti paigalduse (veearvesti AS-i Pärnu Vesi poolt).
8Teenuslepingut on võimalik allkirjastada digiallkirjaga, paberkandjal või kontoris (Vingi 13 Pärnu).Teenuslepingut on võimalik allkirjastada digiallkirjaga, paberkandjal või kontoris (Vingi 13 Pärnu).
9Peale teenuslepingu sõlmimist AS Pärnu Vesi paigaldab ja plommib veearvesti ning avab kinnistu veeühenduse. Tarbimise algus (algnäit) fikseeritakse veearvesti paigaldamise aktil.
Peale teenuslepingu sõlmimist AS Pärnu Vesi paigaldab ja plommib veearvesti ning avab kinnistu veeühenduse. Tarbimise algus (algnäit) fikseeritakse veearvesti paigaldamise aktil.
Head vee- ja kanalisatsiooniteenuse kasutamist!

Ühisveevärgi ja/või -kanalisatsiooniga liitumiseks esitab kinnistu omanik või volitatud esindaja AS-ile Pärnu Vesi taotluse tehniliste tingimuste saamiseks (kõrvalolev taotlus).

Enne taotluse esitamist soovitame:

  1. Planeerida liitumpunkti(de) asukoht.
  2. Konsulteerida projekteerijaga kinnistu prognoositav veevajadus (kasutatav sanitaartehnika või kodutehnika võib seada eritingimusi).

Eramajade puhul on normikohased vooluhulgad:

  • vesi – ööpäevane vajadus Q = 1,0 m³/d ja maksimaalne kogus Q max = 0,5 l/s
  • reoveekanalisatsiooni reovee ööpäevane kogus Q = 1,0 m³/d ja maksimaalne kogus Q max = 2,2 l/s
  • kanaliseeritava sademevee maksimaalne kogus Q max=10,0 l/s

Taotlusele lisada järgmised dokumendid:

  • kaasomandi puhul kaasomanike kokkulepe, volitus
  • andmed (va 100% elamumaa sihtotstarbe korral) ühisveevärgist kavandatava veekasutuse otstarbe ja koguse kohta ning ühiskanalisatsiooni juhtida kavandatava reovee ja sademevee koguse ja reostusastme kohta (Lisa 2)

Vajadusel esitab AS Pärnu Vesi täpsustavaid küsimusi.

Liitumisprotsessi kirjeldus:

  • Taotluse alusel väljastatakse Liitujale 10 tööpäeva jooksul tehnilised tingimused.
  • Pärast tehniliste tingimuste saamist tellib Liituja majandustegevuse registreeringut omavast projekteerimisfirmast ehitusprojekti.
  • Ehitusprojekt koos ehitusloaga esitatakse AS-ile Pärnu Vesi kooskõlastamiseks, kas ehitusregistri või Pärnu Vesi kodulehekülje kaudu (kooskõlastamiseks täita kõrvalolev taotlus).
  • Pärast projekti kooskõlastamist esitab Liituja avalduse ühisveevärgi ja -kanalisatsiooniga liitumiseks (kõrvalolev avaldus). Koos taotlusega tuleb esitada ehitusprojekt koos ehitusloaga.
  • Kui Liituja soovib liitumisel kasutada enda poolt valitud ehitajat, siis lisada avaldusele ehitajapoolne hinnapakkumine kinnistuväliste torustike rajamiseks (avaldus “Pakkumus liitujapoolse ehitaja valimiseks”). Üldjuhul korraldab kinnistuväliste torustike ehitamise hanke alusel AS Pärnu Vesi.

NB! AS Pärnu Vesi ei korralda kinnistusiseseid töid.

Ehitustöödega alustamine enne liitumislepingu sõlmimist ei ole lubatud.

  • Kinnistuvälise torustike ehituse üle teostab AS Pärnu Vesi järelevalvet ning tööde valmimisel vormistab ehitise vastuvõtmise dokumendid.
  • Kinnistusiseste torustike ja veemõõdusõlme ehituse korraldab Liituja, tellib teostusjoonised majandustegevuse registreeringut omavast maamõõdufirmast ja esitab need kohalikule omavalitsusele.
  • Kinnistuomanik esitab avalduse teenuslepingu sõlmimiseks (avaldus siin) ja tellib klienditeenindusest veearvesti paigalduse (veearvesti AS-i Pärnu Vesi poolt).
  • Teenuslepingut on võimalik allkirjastada digiallkirjaga, paberkandjal või kontoris (Vingi 13 Pärnu).
  • Peale teenuslepingu sõlmimist AS Pärnu Vesi paigaldab  ja plommib veearvesti ning avab kinnistu veeühenduse. Tarbimise algus (algnäit) fikseeritakse veearvesti paigaldamise aktil.

Liitumispunktid puuduvad ja üheaegselt liitub 2 või enam kinnistut.

Liitumistasu arvutamise aluseks on kõik kulud, mida peab tegema PV liitumispunktide rajamiseks.

Ühisveevärgi ja/või -kanalisatsiooniga liitumiseks esitab kinnistu omanik või volitatud esindaja AS-ile Pärnu Vesi taotluse tehniliste tingimuste saamiseks (kõrvalolev taotlus).

Liitumisprotsessi kirjeldus:

  • Taotluse alusel väljastatakse Liitujale 60 päeva jooksul tehnilised tingimused.
  • Pärast tehniliste tingimuste saamist tellib Liituja majandustegevuse registreeriungut omavast projekteerimisfirmast ehitusprojekti.
  • Ehitusprojekt esitatakse AS-ile Pärnu Vesi kooskõlastamiseks (kooskõlastamiseks täita kõrvalolev taotlus).
  • Pärast projekti kooskõlastamist esitab Liituja avalduse ühisveevärgi ja -kanalisatsiooniga liitumiseks (kõrvalolev avaldus). Kui Liituja soovib liitumisel kasutada enda poolt valitud ehitajat, siis lisada avaldusele ehitajapoolne hinnapakkumine kinnistuväliste torustike rajamiseks. Üldjuhul korraldab kinnistuväliste torustike ehitamise hanke alusel AS Pärnu Vesi.

NB! AS Pärnu Vesi ei korralda kinnistusiseseid töid.

  • Vee ja kanalisatsiooni ehitusprojekti koostaja taotleb ehitusloa kohalikult omavalitsuselt.
  • Pärast ehitusprojektile ehitusloa saamist sõlmitakse Liituja ja AS-i Pärnu Vesi vahel liitumisleping.

Ehitustöödega alustamine enne liitumislepingu sõlmimist ei ole lubatud.

  • Kinnistuvälise torustike ehituse üle teostab AS Pärnu Vesi järelevalvet ning tööde valmimisel vormistab ehitise vastuvõtmise dokumendid.
  • Arengualas rajatud tänavatorustik koos ühendustorustikega jääb vastavalt korrale AS Pärnu Vesi omandisse.
  • Liitumistasu jagatakse kinnistute vahel vastavalt igale kinnistule taotletud maksimaalse vooluhulga alusel vastavalt liitumismetoodikale. Kui kõik kinnistud ei liitu üheaegselt, siis peavad liituvad kinnistud kandma ka tulevaste liitujate liitumistasu osa.
  • Uute kinnistute liitumisel tagastatakse osaliselt varem enam liitumistasu maksnud kinnistuomanikele liitumistasu 3 kuu jooksul uue liitumislepingu sõlmimisest.
  • Õigus osalisele liitumistasu tagastamisele on 7 aastat alates liitumislepingu sõlmimisest. Kinnistusiseste torustike ja veemõõdusõlme ehituse korraldab Liituja, tellib teostusjoonised majandustegevuse registreeringut omavast maamõõdufirmast ja esitab need kohalikule omavalitsusele.
  • Iga liituva kinnistu omanik esitab avalduse teenuslepingu sõlmimiseks (kõrvalolev avaldus) ja tellib klienditeenindusest veearvesti paigalduse (veearvesti AS-i Pärnu Vesi poolt).
  • AS Pärnu Vesi paigaldab ja plommib veearvesti ning avab kinnistu veeühenduse. Tarbimise algus (algnäit) fikseeritakse veearvesti paigaldamise aktil.
  • Pärast veearvesti paigaldamist valmistab AS Pärnu Vesi ette teenuse osutamise lepingu. Lepingut on võimalik allkirjastada digiallkirjaga, paberkandjal või kontoris (Vingi 13 Pärnu).